Dt. Jale
Taşkaya

Jale Taşkaya Endodonti, Ortodonti ( Diş Telli Tedavisi), İnvisalign tedavisi, Diş Beyazlatma, Gülüş Tasarımı, Protezler alanlarında, OptimaDent Ağız ve Diş Sağlığı polikliniğinde hasta kabul yapmaktadır.

Randevu al butonuna tıklayarak randevunuzu hızlıca oluşturabilir ve sağlıklı bir gülümsemeye kavuşabilirsiniz.

https://optimadent.com.tr/wp-content/uploads/2022/03/dt-jale-taskaya.png

Hekimden Randevu Al

  https://optimadent.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/home-hizli-randevu-image.png

  OptimaDent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak kurulduğumuz ilk günden itibaren hastalarımızın taleplerini, ağız ve diş sağlığı konusundaki beklentilerini en iyi şekilde karşılayan görev bilinci ile hareket etmekteyiz.

  https://optimadent.com.tr/wp-content/uploads/2022/02/skermen.png

  1986 yılında Kadıköy Anadolu Lisesinden, 1992 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu. Mezun olduktan hemen sonra Almanya’da öğrenimine devam etti.

  Marburg Phlipps Üniversitesi Periodontoloji Bölümünde görev aldı. 1994-1997 yılları arasında doktora eğitimi sırasında diş eti sağlığı ve diş eti hastalıklarının tedavisi üzerine Türk ve Alman hastalar arasında karşılaştırmalı klinik araştırmalar ve mikrobiyolojik çalışmalar yaptı. Yine bu dönemde Türk Alman Sağlık Vakfında çocukların diş sağlığını koruma amaçlı eğitimler verdi ve çeşitli etkinliklere katıldı. Daha sonra Almanya’da Ortodonti Uzmanlık eğitimine başladı. Ortodontide erken tedavi, Teşhis ve Planlama Yöntemleri (Prof. Dr. Asbjorn Hasund & Dr. Karin Habersack), Sabit (braketlerle) Ortodontik Tedavi (Dr. Schwindling), Hareketli Apareylerle Ortodontik Tedavi, The Princıples of the Alexander Discıpline , Yetişkinlerde Ortodontik Tedavi (R.G WICK Alexander), Görünmez (Invisalign) Apereylerle Tedavi, Lingual Teknikle Tedavi, Intermaxiller Ortodonti Tedavi Mekaniği (Dr. Richard cLaughlin), Çene Eklem Rahatsızlıklarının Analizi Ve Tedavisi (Dr. Meiritz) gibi birçok eğitim aldı. Almanya’da çeşitli kliniklerde görev aldıktan sonra, 2015 Haziran ayında OptimaDent ailesine katıldı.

  Hekim Bilgileri

  Doğum Tarihi: 1968

  Yabancı Dil: İngilizce

  Eğitim: Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

  Mesleki Alanlar:
  Endodonti
  Ortodonti ( Diş Telli Tedavisi)
  İnvisalign tedavisi
  Diş Beyazlatma
  Gülüş Tasarımı
  Protezler